Pedofil zgwałcił 12-latkę w szkolnej toalecie. Zostanie wykastrowany

38-letni Waliew, pedofil. Foto: Telewizja KTK
38-letni Waliew, pedofil. Foto: Telewizja KTK
Reklama / Advertisement

38-letni pedofil został skazany na karę 25 lat wolności za gwałt na 12-letniej dziewczynce na terenie szkoły w Kazachstanie. Do zdarzenia doszło w listopadzie. Zgodnie z nowym prawem, zostanie także poddany kastracji chemicznej.

„Mail Online” podaje, że pedofil to 38-letni mężczyzna o imieniu Waliew. Tożsamość dziewczynki objęto zaś tajemnicą.

Zbrodniarza złapano dwie godziny po wydarzeniu. Pomogły w tym kamery bezpieczeństwa.

Pedofila skazano na 25 lat pozbawienia wolności. W toku śledztwa natomiast okazało się, że na terenie szkoły przebywali ochroniarze. Żaden jednak nie zareagował na fakt, że dorosły mężczyzna znajduje się wśród dzieci.

Rachia Turmaganbetowa, szefowa regionalnych władz oświatowych oburzyła się na brak reakcji ochroniarzy. Władze szkoły twierdzą jednak, że osoba odpowiedzialna za monitoring w trakcie ataku była nieobecna.

Pedofil zaatakował dziewczynkę, gdy poszła do toalety na podwórku. Po schwytaniu mężczyzny rozpoznała go od razu. Rzecznik miejscowej policji Gulsara Muchtarkulowa poinformowała, że mężczyznę wcześniej już skazano za gwałt.

Zbrodniarzy usłyszał wyrok w sobotę. To 25 lat więzienia oraz – zgodnie z nowym prawem – kastracja chemiczna.

Według badań psychiatrycznych Waliew jest nie tylko pedofilem, ale jest też uzależniony od narkotyków i alkoholu. Sąd orzekł, że Waliew będzie przymusowo leczony z alkoholizmu, uzależnienia od narkotyków, a także zostanie poddany kastracji chemicznej w więzieniu – powiedział Kenzhegali Kenzhebekow, sędzia prowadzący sprawę.

Atak pedofila wstrząsnął całym Kazachstanem. Głos zabrał sam prezydent Kasym-Żomart Tokajew, określając sytuację jako „haniebną”. Zażądał, by na terenie szkół oraz żłobków zainstalowano więcej kamer bezpieczeństwa. Dyrektora szkoły zwolniono.

Źródło: dailymail.co.uk

Reklama / Advertisement