Koronawirus z Wuhan zbiera coraz większe żniwo. Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych

Koronawirus. Foto: Pixabay
Koronawirus. Foto: Pixabay
Reklama / Advertisement

O godz. 1.50 czasu polskiego Chińska Narodowa Komisja Zdrowia ogłosiła, że potwierdzono ogółem już ponad 5,5 tys. przypadków infekcji. Koronawirus zabił 131 osób. Przez kilka godzin liczby te wzrosły odpowiednio do 6,1 tys. i 132 ofiar śmiertelnych.

Koronawirus z Wuhan zainfekował już 6.1 tys. osób. 132 osoby w wyniku zakażenia zmarły. Wyzdrowiało 110 osób.

Podejrzewa się, że prawie 7 tys. osób złapało koronawirusa. Najwięcej przypadków odnotowano w prowincji Hubei. Tam właśnie wybuchła epidemia.

Obecnie potwierdzone przypadki koronawirusa z Wuhan odnotowano w prawie wszystkich prowincjach Chin. Wyjątkiem jest Tybet.

31 grudnia 2019 r. chińskie władze poinformowały Światową Organizację Zdrowia (WHO) o wybuchu nieznanego zapalenia płuc w mieście Wuhan, dużym centrum handlowym i przemysłowym w środkowych Chinach, zamieszkałym przez 11 milionów ludzi. 7 stycznia 2020 r. chińscy eksperci zidentyfikowali czynnik infekujący jako koronawirus 2019-nCoV.

Nowy szczep koronawirusa został już zidentyfikowany w prawie wszystkich chińskich prowincjach, w tym w Pekinie i Szanghaju, a także w innych krajach takich, jak Australia, Malezja, Nepal, Francja, Tajlandia, Wietnam, Korea Południowa, Singapur, Stany Zjednoczone i Japonia.

Źródła: tass.com/arcgis.com

Reklama / Advertisement