„Polexit niemożliwy”. Premier Morawiecki broni eurokołchozu

Premier Mateusz Morawiecki w Sejmie Fot. PAP Autor: Paweł Supernak
Reklama / Advertisement

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z money.pl broni Unii Europejskiej i obecności w niej Polski. – W obozie rządzącym nikt o takim scenariuszu nie mówi i nie myśli – skomentował premier pytanie o Polexit. Oprócz tego ma nadzieję, że Polacy wyjadą z Wielkiej Brytanii, bo „dzisiejsza Polska to kraj, do którego warto powrócić”.

Tuż przed brexitem Nigel Farage ocenił, że kolejnym krajem, który opuści UE będzie Polska. Premier Morawiecki zdecydowanie jest temu przeciwny. Jak zapewnił, polexit „jest niemożliwy”.

W obozie rządzącym nikt o takim scenariuszu nie mówi i nie myśli. Przypomnę to kolejny raz, polexit jest równie niemożliwy, jak np. germanexit – powiedział Morawiecki. Przekonywał także, że Polacy są rzekomo jednym z najbardziej prounijnych społeczeństw.

Morawiecki powołuje się tu na badanie Pew Research, w którym Polska wypadła najlepiej z 14 przebadanych społeczeństw. Podobne wnioski płyną z analiz CBOS. W marcu 2019 roku aż 91 proc. badanych było za pozostaniem Polski w UE – podaje money.pl.

Ponadto Morawiecki ma nadzieję, że brexit będzie początkiem powrotu Polaków do Polski.

Zachęcamy Polaków w Wielkiej Brytanii do powrotu nie z powodu Brexitu, ale ponieważ dzisiejsza Polska to kraj, do którego warto powrócić. Gospodarka w lata 20. wchodzi silna i odporna – zapewniał.

Wysoki wzrost gospodarczy, niski poziom bezrobocia, rosnące inwestycje i wynagrodzenia, konsekwentny wzrost PKB per capita sprawiają, że Polska jest obecnie gospodarczym sercem Europy – kontynuował.

Co na to powiedzą ci, którzy głosowali na PiS właśnie dlatego, by nie wpadać w sidła UE?

Źródło: money.pl

Reklama / Advertisement