Jacek Wilk komentuje zawieszenie ukaranego za poglądy polityczne studenta

Jacek Wilk o zwolennikach PiS. Padły kolejne mocne słowa. Foto: print screen z YouTube/ Janusz Jaskółka
Jacek Wilk o zwolennikach PiS. Padły kolejne mocne słowa. Foto: print screen z YouTube/ Janusz Jaskółka
Reklama / Advertisement

Jacek Wilk komentuje zawieszenie ukaranego za poglądy polityczne studenta. O sprawie młodego działacza Konfederacji pisaliśmy już wczoraj.

Jacek Wilk zauważa, że podstawowa rola uniwersytetów polega na uczeniu. Jeżeli skupiają się one na innych rzeczach odbija się to na poziomie nauczania.

Nie dziwota, za nasze uniwersytety są w ogonie światowym, skoro zamiast uczenia młodych ludzi pożytecznych rzeczy tresują ich w przestrzeganiu poprawności politycznej – czytamy we wpisie na Twitterze.

Polityk Konfederacji określa polityczną poprawność  jako „skrzyżowanie cenzury z propagandą„.  Wyjaśnia, że jest ona współczesną odmianą zabobonów więc uczy wyłączać myślenie.

Wczoraj opisaliśmy, że Konrad Smuniewski, narodowiec i działacz Konfederacji,został zawieszony w prawach studenta na Uniwersytecie Warszawskim. Rzecznik Dyscyplinarna dr hab. Magdalena Błaszczyk twierdzi, że rzekomo złamał on zasady, które panują na uczelni.

„Zostałem zawieszony na rok w prawach studenta, ponieważ nie przestrzegałem zasad poprawności politycznej poza Uniwersytetem Trudno, odwołuję się, wyrok komisji dyscyplinarnej nie jest prawomocny. Pani rzecznik chciała relegacji. W tym semestrze, na chwilę obecną, mam średnią 5.0” – napisał o sprawie pisze Smuniewski.

 

 

Reklama / Advertisement