Ciężarówka zniszczyła zwodzony most w Holandii. Za kierownicą siedział Polak [FOTO]

Foto: twitter.com/112HM
Reklama / Advertisement

W jednym z holenderskich miasteczek ciężarówka zniszczyła zwodzony most. Kierował nią Polak, który usiłował na niego wjechać.

Mężczyzna twierdzi, że ciężarówka zniszczyła zwodzony most, gdyż zaleciła mu wjechać na niego nawigacja, która wybrała taką trasę.

W Holandii auta ciężarowe nie mogą wjeżdżać na wszystkie mosty. Informują o tym znaki. Nie zawsze informuje o tym jednak nawigacja. Tak się stało w Hazerswoude-Dorp. 28-letni Polak od niedawna pracuje dla holenderskiej firmy przewozowej. Miał on zignorować znak zakazujący wjazdu na most pojazdom wyższym niż 3 metry. Zorientował się, iż auto nie zmieści się na moście dopiero po tym, gdy zawadził o konstrukcję.

Mężczyzna tłumaczy, że na most skierowała go samochodowa nawigacja. Urządzenie prawdopodobnie wybrało tę trasę, gdyż na innej trwały roboty drogowe.

Okazuje się, że most jest felerny. Wielokrotnie dochodziło na nim do podobnych sytuacji. Do ich eliminowania wykorzystywano dźwig. Niestety ciężarówka z Polakiem za kierownicą zniszczyła most doszczętnie. Kierowcy muszą czekać na odbudowę przeprawy.

Źródło: se.pl

Reklama / Advertisement