Dostałeś TAKIEGO SMS’a? UWAGA to OSZUSTWO!

SMS o zadłużeniu rachunku podatkowego? To kolejne oszustwo! Foto: Pixabay
SMS o zadłużeniu rachunku podatkowego? To kolejne oszustwo! Foto: Pixabay
Reklama / Advertisement

Dostałeś SMS’a o zadłużeniu rachunku podatkowego? Uważaj, to kolejne oszustwo! Kwota rzekomej zaległości jest niewielka, ale warto zgłosić sprawę na policję.

Oszuści mają ciągle nowe pomysły w jaki sposób mogliby wyłudzić pieniądze. Najnowszy z nich to SMS o zadłużeniu rachunku podatkowego.

Treść wiadomości brzmi najczęściej w następujący sposób: „Twoj rachunek podatkowy jest zadluzony kwota 4,91 PLN. Dokonaj splaty do dnia 11.02.2020 lub splata trafi do komornika mikrorachunek(.)org/4551” (pisownia oryginalna).

Słowem klucz jest tutaj „komornik”. Nikt bowiem nie chce jego wizyty w swoim domu, dlatego też niektórzy wolą zapłacić „dla świętego spokoju”.

Po kliknięciu w link następuje przekierowanie do strony imitującej płatności PayU. Tam należy wybrać metodę płatności oraz podać swoje dane. I to przede wszystkim o nie chodzi – PESEL i hasło do banku.

Uzyskane w ten sposób informacje mogą posłużyć przestępcom do zaciągnięcia wysoko oprocentowanej pożyczki. Jak zatem widać, jest to poważny problem.

Reklama / Advertisement