Jarosław Gowin przyznaje rację Bosakowi. „W polityce liczy się…”

Jarosław Gowin/fot. PAP/Marcin Bielecki
Jarosław Gowin/fot. PAP/Marcin Bielecki
Reklama / Advertisement

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin przyznał rację Krzysztofowi Bosakowi, który bronił się przed zarzutami barku odpowiedniego wykształcenia. Uważa, że w polityce liczy się coś innego.

Jarosław Gowin udzielił nieoczekiwanego wsparcia kandydatowi Konfederacji w wyborach prezydenckich, któremu zarzuca się bark wyższego wykształcenia.

Wicepremier oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego pytany o kwestię konieczności posiadania dyplomu wyższej uczelni przez polityków podzielił opinię wyrażona przez Bosaka.

Z całą pewnością dobre wykształcenie (…) jest atutem, natomiast cenzus formalny, czyli posiadanie trzech lub dwóch literek – magister, licencjat lub doktor – przed nazwiskiem nie powinno być przepustką do polityki – powiedział Gowin.

W polityce liczy się mądrość i znajomość życia – dodał czym wyraźnie zaskoczył prowadzącego program dziennikarza.

Przypomnijmy, że Krzysztof Bosak pytany po raz kolejny o kwestię barku wyższego wykształcenia przez dziennikarza Rzeczpospolitej odpowiedział, że we współczesnym świecie liczy się w dużej mierze doświadczenie, wiedza, kompetencje a nie formalne wykształcenie czym wywołał lawinę komentarzy.

Źródło: wp.pl

Reklama / Advertisement