Koronawirus w Polsce potwierdzony. Nie zakładaj maseczki pod żadnym pozorem!

Rośnie liczba ofiar koronawirusa/obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Rośnie liczba ofiar koronawirusa/obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Reklama / Advertisement

Wbrew popularnym mitom rozsiewanych przez nieuków, noszenie maseczki nie tylko nie pomoże ochronić się przed Covid-19. Koronawirus – którego wystąpienie potwierdzono w Polsce – ma wówczas większe szanse na zarażenie człowieka.

Koronawirus oficjalnie już dotarł do Polski. Na razie jest jedna chora osoba. Mimo tego już wcześniej pojawił się boom na zakupy maseczek. Na nieszczęście dla kupujących.

Ryzyko zachorowania może zwiększyć się, kiedy zakładasz maskę, jeśli nie jesteś pracownikiem służby zdrowia – mówi dr Jerome Adams, amerykański chirurg.

Ludzie, którzy nie wiedzą, jak je prawidłowo nosić, często dotykają twarzy i mogą pogorszyć rozprzestrzenianie się koronawirusa – dodał dr Adams.

Zaznacza także, że najważniejsze to wiedzieć, iż „obecnie ryzyko zachorowania wciąż jest niskie”.

Są rzeczy, które można zrobić, aby zachować bezpieczeństwo. Jednak są też rzeczy, których nie powinno się robić, i jedna z tych rzeczy, których nie powinno się robić, to kupowanie masek – podkreślił.

Zamiast tego, należy po prostu myć dokładnie ręce przy użyciu mydła. Ponadto dobrze czyścić powierzchnie, których się dotyka i zasłaniać usta – najlepiej chusteczką – w razie kichania.

Źródło: wprost.pl

Reklama / Advertisement