Tak aborcjonistki świętują dzień kobiet! Feministki szturmują katedrę [VIDEO]

Feministki demolują katedrę/Fot. screen YouTube
Feministki demolują katedrę/Fot. screen YouTube
Reklama / Advertisement

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet na ulice wyległy feministki w różnych rejonach świata. Do zamieszek doszło m.in. w Meksyku i Chile, gdzie zwolenniczki aborcji rzucały domowej roboty bombami i niszczyły pojazdy, a także kościoły.

Policja aresztowała dziesiątki demonstrantów. Feministki m.in. rzucały zrobionymi przez siebie bombami w budynki rządowe. W samym Mexico City, według doniesień Reutersa, rannych w wyniku ataków zostało co najmniej 65 osób. Wśród nich jest dziennikarka z poparzeniami drugiego stopnia.

Przed wejściem do siedziby prezydenta – Pałacu Narodowego – „świętujące” dzień kobiet feministki rzucały koktajle Mołotowa, ponad szpalerem policjantek. Jedna z bomb podczas wybuchu zapaliła spodnie fotoreporterki „El Universal”. Kobieta ma oparzenia drugiego stopnia. Na murach budynku wypisano także: „Prezydent nas nie obchodzi”, czy odnoszące się do inicjałów Andresa Manuela Lopeza Obradora „mizoginista AMLO”.

W niedzielę w meksykańskiej stolicy, „kobiety w czarnych maskach i uzbrojone w miotły rozbiły przednią szybę samochodu, przewróciły furgonetkę i paliły drzwi budynków” – donosił Reuters. Aborcjonistki niszczyły także transparenty pro-life rozmieszczone w całym mieście. Wiele miało na sobie zielone bandany – symbol poparcia dla zabijania dzieci nienarodzonych.

Doszło także do ataku na katedrę w Hermosillo, w północno-zachodniej części Meksyku. Zachowujące się jak opętane feministki wykrzykiwały antyklerykalne hasła i demolowały fasadę kościoła, malując na niej swoje hasła i znaki. Wybiły także szyby w drzwiach. Zakapturzone feministki próbowały szturmować świątynię, jednak zgromadzeni w środku wierni zastawili wejścia ławkami.

Manifestanci wykrzykiwali hasła sugerujące, że księża to pedofile. Aborcjonistki domagały się także prawa do zabijania dzieci nienarodzonych – na koszt podatników.

 

Zamieszki miały miejsce także w Chile. Tam rannych zostało 19 funkcjonariuszy. Policja aresztowała 16 osób za zachowania bliźniaczo podobne do tych widzianych w Meksyku.

Jak podkreśla Life News, główne postulaty feministek skupiają się wokół aborcji. Większość krajów Ameryki Środkowej i Południowej chroni bowiem – przynajmniej w pewnym stopniu – życie dzieci nienarodzonych.

Portal przypomniał, że nie były to pierwsze tego typu zamieszki. We wrześniu protestujący w Meksyku próbowali spalić katolicką katedrę i budynek rządowy.

Źródła: Life News/YouTube

Reklama / Advertisement