Włochy w panice. Aresztowano siedem osób bo grały w karty! Poszło o koronawirusa

flaga Włochy
Reklama / Advertisement

Siedem osób zostało aresztowanych w Rzymie, a 43 spisane za złamanie przepisów dotyczących ograniczonej możliwości wychodzenia z domu w ramach walki z koronawirusem  – poinformowali w czwartek karabinierzy. Prowadzą oni z policją kontrole kierowców i pieszych.

Dowództwo karabinierów oznajmiło, że siedmiu aresztowanych to cudzoziemcy, których skontrolowano w dzielnicy Eur. Osoby te grały w karty siedząc na ławce. Na widok karabinierów zmierzających do nich w celu kontroli wszyscy rzucili się do ucieczki. Grupę młodych ludzi zatrzymano i aresztowano.

Każda z tych osób podpisała oświadczenie, że przebywają poza z domem z powodu obowiązków zawodowych. Aresztowano pod zarzutem złożenia fałszywego oświadczenia funkcjonariuszowi publicznemu. Potem na wniosek sądu cała siódemka została zwolniona.

Wśród 43 osób ukaranych w Wiecznym Mieście są między innymi młodzi ludzie, którzy jeździli samochodami bez uzasadnionych powodów. Jak widać koronawirus mocno zmienia Włochy.

Na mocy rządowego dekretu z domu można wyjść z powodu obowiązków zawodowych, z powodów zdrowotnych lub innych pilnych potrzeb, w tym konieczności zrobienia zakupów.

Źródło: PAP

Reklama / Advertisement