PILNE! Wszyscy ministrowie poddani testom na koronawirusa

PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com
PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com
Reklama / Advertisement

Rzecznik polskiego rządu Piotr Müller poinformował Polską Agencję Prasową, że wszyscy ministrowie zostali poddani testom na koronawirusa. Badanie ma związek z wykryciem wirusa z Wuhan u ministra środowiska Michała Wosia.

Jak zapewniał Müller wyniki będą znane jeszcze dzisiaj. Członkowie rządu obecni na ostatnim posiedzeniu zostali bowiem poddani testom wczoraj wieczorem. Teraz trwają także ustalenia, z kim mógł mieć kontakt minister Woś i kogo mógł zarazić koronawirusem.

Do sprawy odniósł się także na antenie radiowej Jedynki szef Kancelarii Premiera.

Wyniki powinny być w dzisiejszym dniu znane, natomiast do tego czasu te wszystkie osoby pozostają w kwarantannie, podobnie tak jak wszyscy inni obywatele w takiej sytuacji. Wtedy na 24 członków rządu, nie było 9 osób. Wśród tych nieobecnych był m.in. premier. Wówczas prowadził obrady wicepremier Gliński. Nie było również na Radzie Ministrów, na tamtym posiedzeniu, ministra Szumowskiego – mówił Michał Dworczyk.

Do czasu otrzymania wyników badań wszyscy ministrowie pracują jednak w trybie zdalnym.

„Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi. #ZostańmyWDomu” – pisał wczoraj na Twitterze Michał Woś.

Źródła: Twitter/PAP

Reklama / Advertisement