Dominika Kulczyk przekaże 20 mln zł na walkę z koronawirusem w Polsce

Dominika Kulczuk. Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk
Dominika Kulczuk. Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk
Reklama / Advertisement

Dominika Kulczyk przekaże 20 mln zł na walkę z koronawirusem. Środki trafią do fundacji Lekarze Lekarzom, którą powołała w maju 2011 roku Naczelna Rada Lekarska.

Dominika Kulczyk pozostaje aktywna mimo koronawirusa. Najwyraźniej nie chce zawieszać swojej działalności.

Najbogatsza Polka zapowiedziała, że przekaże 20 milionów złotych na cel walki z koronawirusem w Polsce. Środki przekaże fundacji Lekarze Lekarzom powołanej w maju 2011 roku przez Naczelną Radę Lekarską.

Pieniądze zostaną wykorzystane do zakupu sprzętu do diagnostyki genetycznej real time PCR, które wykrywają zakażenie koronawirusem. Ponadto środki pójdą na zakup ekwipunku ochronnego personelu medycznego: masek z filtrem N95, kombinezonów ochronnych oraz środków antyseptycznych.

Samorząd lekarski z uznaniem przyjmuje ten gest, jako wyraz solidarności w walce z globalnym zagrożeniem, jakie stanowi epidemia koronawirusa. Da on realne wsparcie lekarzom stojącym na pierwszej linii frontu tej walki i umożliwi skuteczne niesienie pomocy bowiem obecnie nie tylko heroizm lekarzy, ale także zaopatrzenie w odpowiednie środki daje szansę na skuteczną walkę z epidemią. To piękny i bardzo potrzebny gest, za który w imieniu naszych pacjentów bardzo dziękujemy – powiedział prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, profesor Andrzej Matyja.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek los nam pokazuje, jak bardzo jesteśmy ze sobą połączeni. Jeśli będziemy dla siebie tak bardzo, jak potrafimy – wygramy – przekonuje Dominika Kulczyk.

Źródło: plejada.pl

Reklama / Advertisement